Zawody Sportowo-Pożarnicze Hermanowice_2019 [FOTO]

W dniu 21.07.2019 r. na stadionie sportowym w Hermanowicach odbyły się gminne zawody strażackie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu z Gminy Przemyśl.

Rozpoczęły się one o godz. 12:00 mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie, przy uroczystym akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Medyki zgromadzeni przeszli na stadion, gdzie nastąpiło oficjalne przywitanie drużyn i zaczęły się przygotowania do poszczególnych konkurencji – sztafety pożarniczej 7×50 oraz ćwiczeń bojowych od motopompy. W zmaganiach brało udział 6 reprezentacji męskich z Pikulic, Wapowiec, Grochowiec, Hermanowic, Nehrybki i Ujkowic oraz jedna kobieca reprezentująca Wapowce.

Zawody oceniała komisja z KM PSP Przemyśl pod przewodnictwem bryg. Wojciecha Domagalskiego. W tym roku kolejność miejsc w kategorii męskiej wyglądała następująco:

  1. OSP Ujkowice
  2. OSP Wapowce
  3. OSP Hermanowice
  4. OSP Nehrybka
  5. OSP Grochowce
  6. OSP Pikulice

Podczas zawodów dostępne były także różne atrakcje towarzyszące imprezie, m.in. można było obejrzeć wystawę broni kolekcjonerskiej, dla dzieci były przejażdżki konne, dmuchańce i quady, a każdy mógł skosztować pyszności przygotowanych przez Stowarzyszenie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Hermanowic. Niestety pogoda pokrzyżowała dalsze plany i tuż po ogłoszeniu wyników zaczął padać deszcz, który jeszcze pozwolił na pokaz kadrylu huculskiego w wykonaniu reprezentacji z Agroturystyki pod Lipą. Po występie jednak zerwał się gwałtowny wiatr i w jednej chwili zaczął padać intensywny grad, który uniemożliwił ciąg dalszy. Zabawa przy zespole tanecznym musiała zostać odwołana. Z pogodą nie wygramy, ale mimo wszystko zawody uważamy za udane i czekamy na kolejne 🙂