Zwycięstwo w Memoriale im. Druha Juliana Sieradzkiego [FOTO]

Zwycięstwo w Memoriale im. Druha Juliana Sieradzkiego [FOTO]

OSP Hermanowice – „Czarny Koń” tegorocznych zawodów

W dniu 14.07.2018 r. mimo niesprzyjającej pogody na Stadionie Sportowym w Krównikach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Przemyśl, w tym nasza – OSP Hermanowice. Strażacy uczestniczyli w dwóch konkurencjach – sztafecie oraz ćwiczeniach bojowych. Pierwsze zadanie było utrudnione przez padający wcześniej deszcz, a przez to śliską nawierzchnię boiska. Nasi chłopcy jednak poradzili sobie bardzo dobrze i w rezultacie po pierwszej konkurencji zajmowali 3 miejsce. Miłym zaskoczeniem był ich następny występ. Ćwiczenia bojowe ukończyli z rewelacyjnym czasem 44 sekundy i to finalnie dało im przewagę i pierwsze miejsce w zawodach. W kuluarach mówiono nawet, że jest to „Czarny Koń” tegorocznych zawodów. Przypomnijmy bowiem, że nasza drużyna (nie licząc OSP z Nehrybki) reaktywowała się parę miesięcy temu (po kilkunastu latach nieobecności), więc czasu na przygotowania miała o wiele mniej niż pozostali.

W zawodach uczestniczyło 7 drużyn a wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – OSP Hermanowice – 115,41 pkt
  • II miejsce – OSP Witoszyńce – 130,29 pkt
  • III miejsce – OSP Grochowce – 131, 79 pkt
  • IV miejsce – OSP Pikulice – 147,46 pkt
  • V miejsce – OSP Ujkowice – 156, 78 pkt
  • VI miejsce – OSP Nehrybka – 182,12 pkt
  • VII miejsce – OSP Wapowce – dyskwalifikacja

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, które wręczyli Wójt Gminy Przemyśl Pan Andrzej Huk oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemyślu Stanisław Szabaga.